Spring til indhold

Vi er dine
dataspecialister

DECURIA tilbyder software- og
konsulentydelser til alle typer virksomheder

DECURIA hjælper dig med alle faser af dine data

Vi er der

Vi er der, når du har brug for at få udviklet og implementeret specialtilretninger til din software. Eller når du har en masse ideer i hovedet, som skal ende ud i en fuldendt applikation.

Vi er der også, når du skal have hjælp til design og rådgivning omkring dit IT-setup. Ligger dine data det rigtige sted? Har du kontrol over dine data? Skal de migreres til skyen?

Kerneområder

Softwareudvikling

Konsulentbistand

Datamigrering

Vidste du..

..at en decury eller decuria på latin var en militærenhed på ti personer i det antikke Rom?

Gruppen blev ført an af en kommandør med det formål at løse specialopgaver. Og det er præcis det, vi også gør i DECURIA i dag; Vi tager ud på en specialiseret opgave hos vores kunder og får IT til at gøre en forskel for deres hverdag – og deres forretning.

Derfor skal du vælge DECURIA
som dit software- og konsulenthus

Vi er skabt af passion

Vi arbejder målrettet med din løsning og går op i den, som var den til os selv.

Vi yder reel rådgivning

Vi deler ud af vores tekniske viden og hjælper dig med at få det bedste setup til din forretning.

Vi er teknisk funderet

Med afsæt i mange års erfaring skaber vi sammen en gennemtænkt løsning, der matcher dine behov.

Der er mange gode grunde til at samarbejde med DECURIA. Tag en uforpligtende snak med os om, hvad vi kan gøre for dig.

Teamet

Martin Foldager

CEO
martin@decuria.dk
+45 42240232

Rune Emde Pedersen

CTO
rune@decuria.dk
+45 53800117

Christoffer Foldager

Udvikler
christoffer@decuria.dk

Johanne Franck

Projektkoordinator
johanne@decuria.dk

Issra El-Asri

Datateknikerlærling i Infrastruktur
Issra@decuria.dk

Karina Sonn

Kommunikationsmedarbejder
karina@decuria.dk

Niklas Garro Throksø

Datateknikerlæring i programmering
niklas@decuria.dk

Vil du vide mere?

Du er altid velkommen til at tage fat i en af vores medarbejdere, eller vores hovednummer.